Fakta o kolagenu INVENTIA

Kolagen je vláknitá bílkovina ve vodě nerozpustná . Tvoří základ pojivových tkání, tedy vaziv, chrupavek a kostí.

  • Tvoří 25 - 30 % všech proteinů v těle savců
  • 70 % kůže
  • a dokonce 10 % naší celkové hmotnosti, což jistě nejsou zanedbatelná čísla. Nicméně pochopitelná, vždyť vazivo je součástí naprosté většiny orgánů

Nedostatek kolagenu v organizmu se může negativně projevit jak už u dětí (zejména při jejich rychlém růstu), tak u dospělých (především aktivních sportovců), seniorů, i domácích mazlíčků. Nedostatek kolegenu se projevuje stárnutím pokožky, kůže, vaziv.

S živým kolagenem Vám nehrozí žádné nebezpečí. Pravidelným používáním živého kolagenu se viditelně projeví zdravotní a  omlazující  účinky na pokožce celého těla, posílí se vazy, zvýší se hustota kostí a celková tělesná zátěž bude pro tělo mnohem šetrnější. Využití je vhodné pro všechny cílové skupiny, ženy, muže, děti, sportovce i rekonvalescenty.

PŘÍRODNÍ ŽIVÝ KOLAGEN vznikl a je vyráběn výhradně v Polsku

INVENTIA POLISH TECHNOLOGIES je autorem, vlastníkem a zároveň jediným producentem biologicky aktivního Přírodního kolagenu Inventia ®. Výsledný výrobek: Přírodní kolagen s novou formulí 5 - 22, poté 5- 23, 5 - 26 a konečně 5- 28!


Strategickým dodavatelem výrobků je společnost INVENTIA POLISH TECHNOLOGIES, která jako jediná v letech 2002 -2003 zainvestovala prostředky do vybudování laboratoře pro zahájení důkladného vědeckého výzkumu. Jeho cílem bylo korunovat práci a úsilí nad polským vynálezem rybího kolagenu.
INVENTIA POLISH TECHNOLOGIES je autorem, vlastníkem a zároveň jediným producentem biologicky aktivního Přírodního kolagenu Inventia ®.

Krédem firmy je produkce přírodních kosmetických přípravků nejvyšší kvality, příznivě působících na zdraví, tvořených v plné harmonii s životním prostředím.
S cílem získat výrobky s nejvyššími užitnými kvalitami spolupracuje firma Inventia s výjimečnými specialisty z oboru biochemie, biotechnologie a kosmetologie. Podobnou spolupráci navazuje i s hlavními vědeckými a výzkumnými institucemi těchto oborů.

Celý proces výroby probíhá ve sterilních laboratorních podmínkách a pod velmi přísnou kontrolou kvality, v následku níž vznikají výrobky splňující velmi přísné normy (v souladu s certifikací GMP).
Zároveň výběr lokalit pro získávání surovin (rybích kůží) podléhá pečlivému dohledu. Důležitá je zde pro nás čistota vody a kvalita krmiv pro ryby.

Chovné rybníky, ze kterých jsou ryby loveny patří mezi nejlepší chovatelské centra v Evropě. Náchází se v ekologicky čistých regionech. Ryby jsou krmeny potravou bez bílkovin dobytčího původu. Tato potrava je nakupovaná vždy u stejného již prověřeného výrobce.
Výrobní objekt je vzdálen od města, obklopený čistým životním prostředím. Také díky tomu lze zaručit příznivé podmínky pro výrobu.

Biotechnologický tým tvoří diplomovaní odborníci, převážně ženy.
Výsledný výrobek: Přírodní kolagen s novou formulí 5-22, poté 5-23, 5-26 a konečně 5-28 tedy stvořily ženy, chemičky, které se do své práce angažovali v zájmu všech žen na světě... A to určitě ze strany jejich výzkumného týmu ještě nebylo poslední slovo.


Čím se liší od mnoha desítek tun hovězího kolagenu každoročně produkovaného v nejrůznějších světových výrobnách?
Rozdílů je mnoho, ale nejdůležitějším je právě to, že rybí kolagen zůstává živý. Obsahuje menší částice, tedy o daleko menších rozměrech, rozpadá se ihned po nanesení na svrchní vrstvu pokožky a proniká hlouběji než hovězí bílkovina. Ve chvíli prvního kontaktu s lidským organismem není jen statickým klubkem mrtvých bílkovin, ale vzorně poskládanou trojtou spirálou. Teprve na zrohovatělé kožní vrstvě a vlivem tělesné teploty je roztínán na části peptidových řetězců. To však je už další nebývale fascinující historie...
 

Jak je to s patentem na kolagen?
Hned několik vědců se považuje za "otce - stvořitele" vynálezu kolagenu. Není to ovšem věc patentování, protože přírodní bílkovinu přece patentovat nelze. Stejně, jako nikdo nedostane patent na svůj nos či nehet. Může se však patentovat způsob jeho získávání.
Firma Inventia ve svých laboratořích vynalezla unikátní metodu pro získávání třířadého biologicky aktivního kolagenu z kůží jeseterovitých ryb (tolstolobiků), prostřednictvím hyperfiltrace přes hedvábná vlákna. Nemá nic společného se způsoby získávání kolagenu u jiných firem.

Nedávno jsem se setkala s kolagenem Beauty (nyní Larens). Čím se od něj liší Váš kolagen?
Je to konkurenční výrobek, který také obsahuje biologicky aktivní kolagen. Rozdíl v samotném kolagenu tady není tak důležitý. Dohady na téma převahy jednoho výrobku nad druhým nemají smysl. Daly by se přirovnat k dilematu mezi významem Vánoc a Velikonoc. Ať spotřebitel dostane jakýkoli biologicky aktivní rybí kolagen, bude účinkovat stejně dobře.
Rozdíly jsou hlavně v množství kolagenu ve výrobku, v odolnosti vůči teplotám a také ve složení.

Kolagen firmy Inventia je v současnosti vyráběn nejpokrokovější technologií.
Je to 100 % přírodní bílkovinný hydrát, s nejvyšší teplotní odolností na dnešním trhu (až do 28°C !), při současném zachování své biologické aktivity. Produkce probíhá bez použití chemických přípravků a bez konzervace parabely (kterým jsou dnes přisuzovány dokonce rakovinotvorné účinky, i když prozatím nebyly prokázány).

Čím se liší kolagen ve vašich výrobcích od kolagenu v krémech z lékárny či obchodu?
Především tím, že kolagen obsažený v našich výrobcích je kolagenem rybím, s identickou stavbou jako kolagen u člověka, který si zachovává svoji biologicky aktivní schopnost vestavby pod pokožku.
"Kolagen" obsažený v krémech z obchodů a lékáren je kolagenem hovězím, biologicky neaktivní želatinou, rozemletými fibroblasty hovězích bílkovin.

Rybí kolagen není alergenem.
Čím ušlechtilejší rybí druhy slouží k extrakci kolagenu a zároveň z čím čistějších chovných vodních ploch, tím níže spadá, často až pod statistickou chybovou hranici promile počet osob, u kterých by vznikly jakékoli nežádoucí reakce.
Od roku 1999 se v plastické chirurgii odstupuje od hovězího kolagenu. Rybí kolagen vylučuje nebezpečí přenesení BSE. I když je jakékoli riziko minimální, mediální psychóza kolem hovězího kolagenu klienty spolehlivě odradila.

Kdo jsou uživatelé a spotřebitelé kolagenu?

  • Transdermální kolagen je především určen pro kožní lékařství a plastickou chirurgii k podpoře regeneračních procesů pokožky a jejího léčení.
  • Transdermální kolagen je bezesporu rovněž tak určen především k použití v kosmetických salónech, v salónech biologické obnovy a masážních salónech, především jako aktivní maska na obličej a krk.
  • Dále v masáži celkové nebo lokální na určité části těla, např. dekolt, prsa, záda, břicho, stehna, dlaně, chodidla, dásně, vlasy atd...
  • Nejčastějšími uživateli jsou především ženy od 30. roku věku, které chtějí své pleti dát to nejlepší a vypadat skvěle. Ale objevují se již také muži, kterých se nedostatek kolagenu také dotýká.

 

 

 

 

Kde nás najdete?

https://rybi-kolagen.webnode.cz/kontakt/